KAMAS SOUTH SUMMIT WILDCATS
Historical Utah high school football scores since 1970
Copyright 2007-17 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   W-L   AVE.   PF-PA
2017 3-0 1.000 141-30
2016 10-2 .833 516-256 * P
2015 11-1 .917 420-141 * P
2014 11-1 .917 503-131 * P
2013 11-1 .917 458-84 * P
2012 8-3 .727 401-151 * P
2011 8-4 .667 333-156 * P
2010 10-2 .833 430-127 * P
2009 10-2 .833 368-112 * P
2008 5-5 .500 205-171 *
2007 9-2 .818 307-106 * P
2006 6-5 .545 229-143 * P
2005 2-8 .200 112-298
2004 5-6 .455 161-208 P
2003 5-7 .417 194-233 P
2002 6-6 .500 236-280 * P
2001 1-9 .100 100-290
2000 10-3 .769 296-158 * P
1999 11-2 .846 389-170 * P
1998 9-4 .692 314-200 * P
1997 3-8 .273 106-221 P
1996 1-8 .111 92-209
1995 0-9 .000 22-212
1994 6-4 .600 159-97 * P
1993 6-5 .545 160-193 * P
1992 1-8 .111 67-252
1991 4-5 .444 122-232 P
1990 4-4 .500 152-112 * P
1989 1-6 .143 80-74
1988 10-1 .909 341-91 * P
1987 7-3 .700 152-91 * P
1986 6-4 .600 108-81 * P
1985 5-5 .500 134-98 * P
1984 11-1 .917 230-46 * P
1983 5-5 .500 114-154 * P
1982 4-6 .400 173-157 P
1981 7-3 .700 202-46 * P
1980 6-4 .600 207-82 * P
1979 9-3 .750 203-111 * P
1978 9-3 .750 234-87 * P
1977 10-2 .833 335-63 * P
1976 7-3 .700 162-98 * P
1975 6-4 .600 172-80 * P
1974 5-4 .556 224-92 * P
1973 6-6-1 .500 102-160 * P
1972 3-7 .300 38-98 P
1971 6-2-2 .700 150-68 * P
1970 4-6 .400 141-153
303-202-3 .599 34 of 48

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Coalville North Summit 59 30-27-2 .525 *
Park City 45 27-17-1 .611
Morgan 32 13-19 .406
Grantsville 28 10-18 .357
Gunnison Valley 26 21-5 .808 *
Dugway 25 23-2 .920
Manti 24 7-17 .292
Nephi Juab 24 11-13 .458
Beaver 22 12-10 .545
Heber City Wasatch 19 10-9 .526
Fillmore Millard 16 11-5 .687 *
Moab Grand 16 14-2 .875
Duchesne 15 14-1 .933
Blanding San Juan 13 6-7 .462
Randolph Rich 13 6-7 .462
Kanab 12 3-9 .250
Roosevelt Union 9 5-4 .556
Salina North Sevier 9 8-1 .889
Spanish Fork American Leadership 9 9-0 1.000 *
Altamont 8 8-0 1.000
Monticello 7 6-1 .857
Delta 6 3-3 .500 *
Lehi 6 2-4 .333
Monroe South Sevier 6 5-1 .833
Richfield 6 5-1 .833
Bluffdale Summit 5 4-1 .800
Ogden Ben Lomond 5 2-3 .400
Cedar City Canyon View 4 2-2 .500
Draper Juan Diego 4 0-4 .000
Mount Pleasant North Sanpete 4 1-3 .250
Randolph South Rich 4 4-0 1.000
Sunnyside East Carbon 4 3-1 .750
Castle Dale Emery 3 2-1 .667
Enterprise 3 3-0 1.000
Parowan 3 3-0 1.000
Preston (ID) 3 2-1 .667
Layton Christian 2 2-0 1.000
Montpelier (ID) Bear Lake 2 2-0 1.000
Salt Lake City Granite 2 2-0 1.000
Brigham City Intermountain Christian 1 1-0 1.000
Hurricane 1 0-1 .000
Milford 1 1-0 1.000
Montezuma Creek Whitehorse 1 0-1 .000
Tooele 1 0-1 .000
TOTALS 303-202-3 .599
2017   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 18 Blanding San Juan W 51-8
Aug 25 Morgan W 57-7
Sep 01 Park City W 33-15
Sep 08 Beaver 0-0
Sep 15 Spanish Fork American Leadership 0-0 2A-Reg-N
Sep 22 Gunnison Valley 0-0 2A-Reg-N
Sep 29 Delta 0-0 2A-Reg-N
Oct 06 Fillmore Millard 0-0 2A-Reg-N
Oct 13 Coalville North Summit 0-0 2A-Reg-N
Oct 20 ????? 0-0
 
2016   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 19 Blanding San Juan W 35-26
Aug 26 Morgan W 22-20
Sep 02 Park City W 31-28
Sep 09 Monroe South Sevier W 42-0
Sep 16 Spanish Fork American Leadership W 56-7 2A-Reg-N
Sep 23 Gunnison Valley W 58-7 2A-Reg-N
Sep 30 Bluffdale Summit L 42-49 2A-Reg-N
Oct 07 Fillmore Millard W 61-7 2A-Reg-N
Oct 14 Coalville North Summit W 41-13 2A-Reg-N
Oct 21 open
Oct 28 Enterprise W 55-23 2A Quarter
Nov 04 Blanding San Juan W 38-21 2A Semi
Nov 11 Beaver L 35-55 2A Final
 
2015   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 21 Blanding San Juan W 26-7
Aug 28 Morgan W 14-7
Sep 04 Park City W 27-24
Sep 11 Monroe South Sevier W 54-0
Sep 18 Spanish Fork American Leadership W 52-9 2A-Reg-N
Sep 25 Gunnison Valley W 55-7 2A-Reg-N
Oct 02 Bluffdale Summit W 49-21 2A-Reg-N
Oct 09 Fillmore Millard W 37-3 2A-Reg-N
Oct 16 Coalville North Summit W 17-7 2A-Reg-N
Oct 23 open
Oct 30 Enterprise W 42-0 2A Quarter
Nov 06 Blanding San Juan W 47-23 2A Semi
Nov 13 Beaver L 0-33 2A Final
 
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 22 Park City W 21-6
Aug 29 Morgan L 21-28
Sep 05 Spanish Fork American Leadership W 62-7 2A-Reg-N
Sep 12 Beaver W 56-19
Sep 19 Bluffdale Summit W 42-24 2A-Reg-N
Sep 26 Gunnison Valley W 58-6 2A-Reg-N
Oct 03 Layton Christian W 45-0 2A-Reg-N
Oct 10 Coalville North Summit W 31-12 2A-Reg-N
Oct 17 Fillmore Millard W 42-9 2A-Reg-N
Oct 24 open
Oct 31 Enterprise W 48-14 2A Quarter
Nov 07 Monroe South Sevier W 49-0 2A Semi
Nov 14 Bluffdale Summit W 28-6 2A Final
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 23 Park City W 44-0
Aug 30 Morgan W 13-12
Sep 06 Spanish Fork American Leadership W 49-3 2A-Reg-N
Sep 13 Beaver W 37-6
Sep 20 Bluffdale Summit W 57-6 2A-Reg-N
Sep 27 Gunnison Valley W 65-13 2A-Reg-N
Oct 04 Layton Christian W 27-3 2A-Reg-N
Oct 11 Coalville North Summit L 24-26 2A-Reg-N
Oct 18 Fillmore Millard W 43-0 2A-Reg-N
Oct 25 open
Nov 01 Blanding San Juan W 43-0 2A Quarter
Nov 08 Beaver W 14-7 2A Semi
Nov 15 Moab Grand W 42-8 2A Final
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 17 Altamont W 54-0
Aug 24 Morgan L 27-34
Aug 31 Spanish Fork American Leadership W 42-0 2A-Reg-N
Sep 07 Fillmore Millard W 30-7 2A-Reg-N
Sep 14 Salina North Sevier W 55-13 2A-Reg-N
Sep 21 Manti L 0-21 2A-Reg-N
Sep 28 Coalville North Summit W 39-6 2A-Reg-N
Oct 05 Castle Dale Emery W 55-34 2A-Reg-N
Oct 12 Gunnison Valley W 69-7 2A-Reg-N
Oct 19 open
Oct 26 Richfield W 21-14 2A Quarter
Nov 02 Blanding San Juan L 9-15 2A Semi
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 19 Altamont W 42-0
Aug 26 Morgan L 31-37
Sep 02 Spanish Fork American Leadership W 33-7 2A-Reg-N
Sep 09 Fillmore Millard L 7-24 2A-Reg-N
Sep 16 Salina North Sevier W 34-7 2A-Reg-N
Sep 23 Manti L 12-30 2A-Reg-N
Sep 30 Coalville North Summit W 35-0 2A-Reg-N
Oct 07 Castle Dale Emery W 40-15 2A-Reg-N
Oct 14 Gunnison Valley W 49-23 2A-Reg-N
Oct 21 Moab Grand W 33-0
Oct 28 Beaver W 17-7 2A Quarter
Nov 04 Manti L 0-6 2A Semi
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 20 Altamont W 47-0
Aug 27 Duchesne W 39-19
Sep 03 Parowan W 45-6
Sep 10 Delta W 22-7
Sep 17 Blanding San Juan L 6-26 2A-Reg-E
Sep 24 Salina North Sevier W 61-6 2A-Reg-E
Oct 01 Gunnison Valley W 52-13 2A-Reg-E
Oct 08 Coalville North Summit W 28-7 2A-Reg-E
Oct 15 Moab Grand W 40-17 2A-Reg-E
Oct 22 open
Oct 29 Beaver W 46-0 2A Quarter
Nov 06 Fillmore Millard W 38-7 2A Semi
Nov 13 Blanding San Juan L 6-19 2A Final
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 21 Altamont W 47-20
Aug 28 Duchesne W 42-6
Sep 04 Parowan W 30-6
Sep 11 Delta W 27-7
Sep 18 Moab Grand W 35-14 2A-Reg-E
Sep 25 Blanding San Juan L 17-21 2A-Reg-E
Oct 02 Salina North Sevier W 39-7 2A-Reg-E
Oct 09 Gunnison Valley W 45-6 2A-Reg-E
Oct 16 Coalville North Summit W 24-6 2A-Reg-E
Oct 23 open
Oct 30 Fillmore Millard W 45-6 2A Quarter
Nov 06 Moab Grand W 17-6 2A Semi
Nov 13 Blanding San Juan L 0-7 2A Final
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 22 Altamont W 28-8
Aug 29 Duchesne W 36-6
Sep 05 Moab Grand W 20-0
Sep 12 Delta L 0-17
Sep 19 Nephi Juab L 7-28 2A-Reg-N
Sep 26 Gunnison Valley W 47-0 2A-Reg-N
Oct 03 Coalville North Summit L 14-41 2A-Reg-N
Oct 10 Manti L 17-46 2A-Reg-N
Oct 17 Spanish Fork American Leadership W 30-7 2A-Reg-N
Oct 24 Richfield L 6-18
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 17 Altamont W 48-0
Aug 24 Duchesne W 55-12
Aug 31 Moab Grand W 35-0
Sep 07 Delta W 12-7
Sep 14 Gunnison Valley W 47-26 2A-Reg-N
Sep 21 Coalville North Summit L 7-21 2A-Reg-N
Sep 28 Manti W 17-0 2A-Reg-N
Oct 05 Spanish Fork American Leadership W 45-0 2A-Reg-N
Oct 12 Nephi Juab W 7-0 2A-Reg-N
Oct 19 open
Oct 26 Richfield W 34-9 2A Quarter
Nov 02 Fillmore Millard L 0-31 2A Semi
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 18 Cedar City Canyon View W 17-14
Aug 25 Duchesne L 6-20
Sep 01 Gunnison Valley W 38-7 2A-Reg-N
Sep 08 Moab Grand L 17-23 2A-Reg-N
Sep 15 Coalville North Summit W 20-7 2A-Reg-N
Sep 22 Nephi Juab L 0-12 2A-Reg-N
Sep 29 Manti W 39-19 2A-Reg-N
Oct 06 Delta L 0-6
Oct 13 Spanish Fork American Leadership W 52-14 2A-Reg-N
Oct 20 Richfield W 33-8
Oct 27 Fillmore Millard L 7-13 2A Quarter
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 19 Cedar City Canyon View L 0-25
Aug 26 Salt Lake City Granite W 12-7
Sep 02 Park City L 7-21
Sep 09 Roosevelt Union L 9-35
Sep 16 Gunnison Valley L 0-28 2A-Reg-N
Sep 23 Nephi Juab L 14-49 2A-Reg-N
Sep 30 Moab Grand L 7-43 2A-Reg-N
Oct 07 Manti L 6-44 2A-Reg-N
Oct 14 Coalville North Summit W 25-6 2A-Reg-N
Oct 21 Salina North Sevier L 32-40
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 20 Cedar City Canyon View W 9-7
Aug 27 Ogden Ben Lomond W 24-6
Sep 03 Salt Lake City Granite W 28-7
Sep 10 Nephi Juab L 13-38 2A-Reg-N
Sep 17 Draper Juan Diego L 18-42 2A-Reg-N
Sep 24 Moab Grand W 13-7 2A-Reg-N
Oct 01 Coalville North Summit L 17-20 2A-Reg-N
Oct 08 Manti L 22-29 2A-Reg-N
Oct 15 Gunnison Valley W 14-6 2A-Reg-N
Oct 22 Kanab L 3-40
Oct 26 Coalville North Summit L 0-6 2A Play-In
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 22 Cedar City Canyon View L 0-21
Aug 29 Ogden Ben Lomond L 13-20
Sep 05 Nephi Juab L 6-7 2A-Reg-N
Sep 12 Draper Juan Diego L 14-34 2A-Reg-N
Sep 19 Moab Grand W 36-12 2A-Reg-N
Sep 26 Coalville North Summit W 26-0 2A-Reg-N
Oct 03 Manti L 6-21 2A-Reg-N
Oct 10 Gunnison Valley W 35-21 2A-Reg-N
Oct 17 Randolph Rich W 39-29
Oct 24 Kanab L 0-35
Oct 28 Nephi Juab W 19-0 2A Play-In
Oct 31 Kanab L 0-33 2A Quarter
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 23 Ogden Ben Lomond W 25-0
Aug 30 Randolph Rich L 28-34
Sep 06 Moab Grand W 45-6 2A-Reg-N
Sep 13 Coalville North Summit L 15-40 2A-Reg-N
Sep 20 Gunnison Valley W 40-14 2A-Reg-N
Sep 27 Monroe South Sevier W 35-15
Oct 04 Draper Juan Diego L 7-49 2A-Reg-N
Oct 11 Manti L 0-34 2A-Reg-N
Oct 18 Park City L 16-31
Oct 25 Nephi Juab W 18-15 2A-Reg-N
Oct 29 Gunnison Valley W 7-0 2A Play-In
Nov 01 Beaver L 0-42 2A Quarter
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 17 Ogden Ben Lomond L 6-21
Aug 24 Randolph Rich L 0-19
Aug 31 Moab Grand W 26-20 2A-Reg-N
Sep 07 Coalville North Summit L 0-27 2A-Reg-N
Sep 14 Gunnison Valley L 6-21 2A-Reg-N
Sep 21 Monroe South Sevier L 29-41
Sep 28 Park City L 13-53
Oct 05 Draper Juan Diego L 13-35 2A-Reg-N
Oct 12 Manti L 0-34 2A-Reg-N
Oct 19 Nephi Juab L 7-19 2A-Reg-N
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 18 Ogden Ben Lomond L 0-6
Aug 25 Randolph Rich W 35-8
Sep 01 Morgan L 7-14
Sep 08 open
Sep 15 Nephi Juab W 14-9
Sep 22 Grantsville W 27-14
Sep 29 Coalville North Summit W 24-6
Oct 06 Park City W 28-27
Oct 13 Manti W 41-14
Oct 20 Gunnison Valley W 37-16
Oct 27 Salina North Sevier W 27-0 2A First
Nov 03 Beaver W 29-17 2A Quarter
Nov 10 Nephi Juab W 13-7 2A Semi
Nov 17 Blanding San Juan L 14-20 2A Final
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Randolph Rich W 29-6
Sep 03 Preston (ID) W 31-14
Sep 10 Richfield W 55-7
Sep 17 Grantsville W 17-14
Sep 24 Coalville North Summit W 44-7
Oct 01 Manti L 10-19
Oct 08 Park City W 34-13
Oct 15 Gunnison Valley W 30-0
Oct 22 Nephi Juab W 17-14
Oct 29 Monticello W 48-6 2A First
Nov 05 Fillmore Millard W 37-15 2A Quarter
Nov 12 Beaver W 22-21 2A Semi
Nov 19 Manti L 15-34 2A Final
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Randolph Rich L 14-21
Sep 04 Preston (ID) W 30-13
Sep 11 Richfield W 27-7
Sep 18 Coalville North Summit W 12-8
Sep 25 Manti W 23-7
Oct 02 Gunnison Valley W 38-0
Oct 09 Park City L 9-39
Oct 16 Nephi Juab W 28-0
Oct 23 Grantsville L 20-35
Oct 30 Parowan W 33-7 2A First
Nov 06 Moab Grand W 33-15 2A Quarter
Nov 13 Fillmore Millard W 21-12 2A Semi
Nov 20 Blanding San Juan L 26-36 2A Final
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Randolph Rich L 0-20
Sep 05 Preston (ID) L 0-28
Sep 12 Duchesne W 25-0
Sep 19 Manti L 7-25 2A-Reg-12
Sep 26 Gunnison Valley W 24-8 2A-Reg-12
Oct 03 Nephi Juab L 0-47 2A-Reg-12
Oct 10 Park City L 15-20
Oct 17 Grantsville L 0-28 2A-Reg-12
Oct 24 Coalville North Summit L 0-7 2A-Reg-12
Oct 31 Beaver W 21-14 2A First
Nov 07 Coalville North Summit L 14-24 2A Quarter
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Randolph Rich L 7-31
Sep 06 Grantsville L 6-36 2A-Reg-12
Sep 13 Morgan L 14-21 2A-Reg-12
Sep 20 Coalville North Summit L 7-20 2A-Reg-12
Sep 27 Park City L 6-17
Oct 04 Gunnison Valley L 14-35 2A-Reg-12
Oct 11 Fillmore Millard L 7-14 2A-Reg-12
Oct 18 Manti W 18-12 2A-Reg-12
Oct 25 Nephi Juab L 13-23 2A-Reg-12
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Randolph Rich L 0-18
Sep 01 Manti L 0-38 2A-Reg-12
Sep 08 Fillmore Millard L 14-32 2A-Reg-12
Sep 15 Morgan L 0-31 2A-Reg-12
Sep 22 Coalville North Summit L 0-30 2A-Reg-12
Sep 29 Gunnison Valley L 0-6 2A-Reg-12
Oct 06 Park City L 8-20
Oct 13 Nephi Juab L 0-14 2A-Reg-12
Oct 20 Grantsville L 0-23 2A-Reg-12
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Randolph Rich L 13-14
Sep 02 Grantsville W 20-6 2A-Reg-12
Sep 09 Coalville North Summit W 13-8 2A-Reg-12
Sep 16 Morgan W 15-0 2A-Reg-12
Sep 23 Fillmore Millard W 36-6 2A-Reg-12
Sep 30 Gunnison Valley W 34-0 2A-Reg-12
Oct 07 Park City W 14-0
Oct 14 Nephi Juab L 14-20 2A-Reg-12
Oct 21 Manti L 0-22 2A-Reg-12
Oct 28 Kanab L 0-21 2A Quarter
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Randolph Rich W 21-6
Sep 03 Fillmore Millard W 14-8 2A-Reg-12
Sep 10 Morgan L 0-28 2A-Reg-12
Sep 17 Gunnison Valley W 34-0 2A-Reg-12
Sep 24 Coalville North Summit L 13-35 2A-Reg-12
Oct 01 Duchesne W 34-6
Oct 08 Nephi Juab W 10-7 2A-Reg-12
Oct 15 Manti L 14-19 2A-Reg-12
Oct 22 Grantsville L 0-23 2A-Reg-12
Oct 29 Monticello W 20-19 2A First
Nov 05 Morgan L 0-42 2A Quarter
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Mount Pleasant North Sanpete L 15-28 2A-Reg-9
Sep 04 Park City L 0-28 2A-Reg-9
Sep 11 Nephi Juab L 0-14 2A-Reg-9
Sep 18 Morgan L 12-40 2A-Reg-9
Sep 25 Manti L 8-28 2A-Reg-9
Oct 02 Grantsville L 0-70 2A-Reg-9
Oct 09 Moab Grand W 6-2 2A-Reg-9
Oct 16 Coalville North Summit L 12-22 2A-Reg-9
Oct 23 Gunnison Valley L 14-20 2A-Reg-9
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Coalville North Summit L 6-34
Sep 06 Manti W 20-12 2A-Reg-9
Sep 13 Moab Grand W 34-13 2A-Reg-9
Sep 20 Mount Pleasant North Sanpete W 6-0 2A-Reg-9
Sep 27 Nephi Juab W 29-20 2A-Reg-9
Oct 04 Park City L 6-26 2A-Reg-9
Oct 11 Morgan L 14-43 2A-Reg-9
Oct 18 Grantsville L 0-54 2A-Reg-9
Oct 25 open
Nov 01 Hurricane L 7-30 2A First
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 open
Aug 31 Coalville North Summit W 37-7
Sep 07 Park City L 16-21 2A-Reg-9
Sep 14 Manti W 20-0 2A-Reg-9
Sep 21 Nephi Juab W 44-0 2A-Reg-9
Sep 28 Mount Pleasant North Sanpete L 0-42 2A-Reg-9
Oct 05 Morgan L 7-14 2A-Reg-9
Oct 12 Grantsville W 13-0 2A-Reg-9
Oct 19 open
Oct 26 Delta L 15-28 2A First
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 open
Sep 01 Park City L 6-10 2A-Reg-9
Sep 08 Manti L 0-14 2A-Reg-9
Sep 15 Nephi Juab W 53-6 2A-Reg-9
Sep 22 Mount Pleasant North Sanpete L 7-8 2A-Reg-9
Sep 29 Morgan L 8-15 2A-Reg-9
Oct 06 Grantsville L 6-7 2A-Reg-9
Oct 13 Coalville North Summit L 0-14
Oct 20 open
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Park City L 12-28
Sep 02 Morgan W 34-9
Sep 09 Beaver W 27-13
Sep 16 Duchesne W 35-2
Sep 23 Randolph Rich W 41-0
Sep 30 Coalville North Summit W 35-7
Oct 07 open
Oct 14 Heber City Wasatch W 8-6
Oct 21 Dugway W 59-0
Nov 04 Salina North Sevier W 20-0 1A Quarterfinal
Nov 11 Beaver W 35-13 1A Semi
Nov 18 Kanab W 35-13 1A Final
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Park City W 14-6
Sep 04 Morgan W 17-0
Sep 11 Beaver L 0-21
Sep 18 Duchesne W 30-0
Sep 25 Randolph Rich W 28-0
Oct 02 Coalville North Summit W 18-13
Oct 09 Heber City Wasatch L 6-14
Oct 16 Monticello W 20-12
Oct 23 Dugway W 19-0
Nov 06 Kanab L 0-25 1A Quarterfinal
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Montpelier (ID) Bear Lake W 7-0
Sep 05 Park City L 14-21
Sep 12 Roosevelt Union L 0-7
Sep 19 Heber City Wasatch W 34-14
Sep 26 Morgan W 7-2
Oct 03 Lehi W 9-3
Oct 10 Grantsville L 7-12
Oct 17 Coalville North Summit W 9-7
Oct 24 Duchesne W 13-0
Nov 07 Beaver L 8-15 1A Quarterfinal
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Montpelier (ID) Bear Lake W 12-0
Sep 06 Roosevelt Union W 20-14
Sep 13 Heber City Wasatch L 7-12
Sep 20 Morgan L 0-13
Sep 27 Lehi L 12-13
Oct 04 Grantsville L 6-24
Oct 11 Coalville North Summit W 27-6
Oct 18 Park City W 12-6
Oct 25 open
Nov 08 Altamont W 35-0 1A Quarterfinal
Nov 15 Kanab L 3-10 1A Semi
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Heber City Wasatch W 14-6
Sep 07 Duchesne W 13-0
Sep 14 Grantsville L 12-13
Sep 21 Randolph South Rich W 33-6
Sep 28 Coalville North Summit W 12-6
Oct 05 Morgan W 19-0
Oct 12 Lehi W 38-0
Oct 19 Park City W 18-0
Oct 26 Dugway W 6-0
Nov 02 Park City W 19-6 1A Quarterfinal
Nov 09 Duchesne W 33-0 1A Semi
Nov 16 Kanab W 13-9 1A Final
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Heber City Wasatch W 6-0
Sep 02 Duchesne W 14-8
Sep 09 Grantsville L 6-27
Sep 16 Coalville North Summit W 8-0
Sep 23 Morgan L 0-34
Sep 30 Park City L 0-21
Oct 07 Castle Dale Emery L 6-18
Oct 14 Dugway W 14-0
Oct 21 Randolph South Rich W 46-21
Oct 25 Montezuma Creek Whitehorse L 14-25 1A Play-In
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Heber City Wasatch L 13-14
Sep 03 Morgan L 0-13
Sep 10 Grantsville L 0-13
Sep 17 open
Sep 24 Park City W 28-13
Oct 01 Dugway L 0-6
Oct 08 Lehi L 15-46
Oct 15 Randolph South Rich W 48-0
Oct 22 Coalville North Summit W 42-6
Oct 29 Milford W 27-0 1A Quarterfinal
Nov 05 Beaver L 0-46 1A Semi
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Heber City Wasatch W 23-0
Sep 04 Morgan W 7-0
Sep 11 Grantsville W 36-0
Sep 18 Park City L 6-10
Sep 25 Dugway W 12-6
Oct 02 Randolph South Rich W 40-0
Oct 09 Lehi L 9-17
Oct 16 Coalville North Summit W 25-0
Oct 23 open
Oct 30 Sunnyside East Carbon W 38-6 1A Quarterfinal
Nov 06 Kanab L 6-7 1A Semi
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Heber City Wasatch L 7-13
Sep 05 Morgan L 0-12
Sep 12 Grantsville W 22-6
Sep 19 Altamont W 26-0
Sep 26 Dugway W 34-6
Oct 03 Coalville North Summit W 25-0
Oct 10 open
Oct 17 Duchesne W 28-8
Oct 24 Park City L 7-17
Oct 31 Sunnyside East Carbon W 51-6 1A Quarterfinal
Nov 07 Beaver L 7-14 1A Semi
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Heber City Wasatch W 21-7
Sep 07 Morgan L 7-21
Sep 14 Grantsville W 27-7
Sep 21 Dugway W 7-6
Sep 28 Park City W 20-6
Oct 05 Coalville North Summit W 24-0
Oct 12 Dugway W 31-27
Oct 19 Park City L 0-13
Oct 26 Coalville North Summit W 10-0
Nov 02 Kanab W 21-0 1A Quarterfinal
Nov 09 Monticello W 26-0 1A Semi
Nov 16 Beaver L 9-24 1A Final
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Heber City Wasatch W 28-6
Sep 08 Morgan W 10-7
Sep 15 Grantsville L 6-9
Sep 22 Dugway W 38-0
Sep 29 Coalville North Summit L 14-18
Oct 06 Dugway W 35-0
Oct 13 Park City W 7-0
Oct 20 Coalville North Summit L 6-8
Oct 27 Dugway W 35-12
Nov 03 Salina North Sevier W 20-14 1A Quarterfinal
Nov 10 Beaver W 21-13 1A Semi
Nov 17 Coalville North Summit W 14-0 1A Final
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Heber City Wasatch W 21-7
Sep 09 Roosevelt Union W 24-6
Sep 16 Grantsville L 6-13
Sep 23 Coalville North Summit L 14-18
Sep 30 Dugway W 45-0
Oct 07 Park City W 47-0
Oct 14 Coalville North Summit W 9-6
Oct 21 Dugway W 52-7
Oct 28 Park City W 41-0
Nov 04 Monticello W 42-0 1A Quarterfinal
Nov 11 Salina North Sevier W 18-0 1A Semi
Nov 18 Beaver W 16-6 1A Final
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Heber City Wasatch W 19-0
Sep 03 Roosevelt Union W 32-0
Sep 10 Morgan W 9-6
Sep 17 Dugway W 36-0
Sep 24 Park City W 34-0
Oct 01 Coalville North Summit L 0-23
Oct 08 Dugway W 6-0
Oct 15 Park City W 14-0
Oct 22 Coalville North Summit L 0-25
Oct 29 Kanab L 12-44 1A Quarterfinal
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Heber City Wasatch L 0-6
Sep 05 Roosevelt Union W 8-0
Sep 12 Morgan L 8-12
Sep 19 Brigham City Intermountain Christian W 35-6
Sep 26 Grantsville W 16-12
Oct 03 Dugway W 33-8
Oct 10 Coalville North Summit L 6-22
Oct 17 Park City W 34-0
Oct 24 Duchesne W 26-6
Oct 31 Monticello L 6-8 1A Quarterfinal
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Grantsville L 12-26
Sep 13 Park City W 41-0
Sep 20 Dugway W 38-0
Sep 27 Coalville North Summit L 0-20
Oct 04 Park City W 52-0
Oct 18 Dugway W 33-0
Oct 25 Coalville North Summit L 0-27
Nov 01 Sunnyside East Carbon W 42-6 1A Quarterfinal
Nov 08 Kanab L 6-13 1A Semi
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Heber City Wasatch L 6-14
Aug 31 Grantsville L 0-26
Sep 07 Nephi Juab L 0-6
Sep 14 Tooele L 6-31
Sep 21 Coalville North Summit L 0-27
Sep 28 Park City W 12-0
Oct 05 Dugway W 23-6
Oct 12 Coalville North Summit T 0-0
Oct 19 Park City W 12-6
Oct 26 Dugway W 14-0
Nov 02 Monroe South Sevier W 22-8 1A Quarterfinal
Nov 09 Monticello W 7-6 1A Semi
Nov 16 Beaver L 0-30 1A Final
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Heber City Wasatch L 0-6
Sep 08 Nephi Juab L 6-12
Sep 15 Lehi L 0-28
Sep 22 Dugway W 12-7
Sep 29 Coalville North Summit L 0-12
Oct 06 Park City W 6-0
Oct 13 Dugway L 6-7
Oct 20 Coalville North Summit L 0-6
Oct 27 Park City W 8-6
Nov 03 Sunnyside East Carbon L 0-14 1A Quarterfinal
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Heber City Wasatch W 12-6
Sep 03 Roosevelt Union L 0-12
Sep 10 Grantsville W 32-0
Sep 24 Park City W 20-8
Oct 01 Dugway W 18-0
Oct 08 Coalville North Summit W 12-0
Oct 15 Park City T 14-14
Oct 22 Dugway W 36-6
Oct 29 Coalville North Summit T 0-0
Nov 12 Beaver L 6-22 1A Semi
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Heber City Wasatch L 6-27
Sep 04 Roosevelt Union W 14-12
Sep 11 Coalville North Summit W 18-6
Sep 18 Morgan L 6-8
Sep 25 Grantsville L 12-22
Oct 02 Heber City Wasatch L 7-36
Oct 09 Roosevelt Union L 14-22
Oct 16 Coalville North Summit L 0-14
Oct 23 Morgan W 34-6
Oct 30 Grantsville W 30-0