COALVILLE NORTH SUMMIT BRAVES
Historical Utah high school football scores since 1970
Copyright 2007-17 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   W-L   AVE.   PF-PA
2017 1-2 .333 26-48
2016 4-7 .364 267-298 P
2015 7-4 .636 264-139 * P
2014 8-3 .727 340-132 * P
2013 8-3 .727 271-196 * P
2012 2-8 .200 163-300
2011 6-5 .545 221-241 * P
2010 4-6 .400 172-204
2009 1-9 .100 118-283
2008 11-2 .846 456-258 * P
2007 12-0 1.000 384-146 * P
2006 9-2 .818 311-136 * P
2005 2-7 .222 103-222
2004 7-6 .538 255-247 * P
2003 6-5 .545 186-248 * P
2002 6-5 .545 244-246 * P
2001 9-3 .750 251-198 * P
2000 6-6 .500 248-224 * P
1999 1-8 .111 107-272
1998 2-8 .200 154-246 P
1997 6-6 .500 194-223 * P
1996 3-6 .333 147-191
1995 3-6 .333 136-183
1994 3-6 .333 140-150
1993 8-3 .727 192-156 * P
1992 7-4 .636 269-178 * P
1991 11-1 .917 443-87 * P
1990 8-4 .667 336-129 * P
1989 11-1 .917 399-115 * P
1988 5-6 .455 220-185 P
1987 6-4 .600 207-155 * P
1986 2-8 .200 167-180 P
1985 3-7 .300 132-191 P
1984 5-6 .455 191-163 P
1983 5-5 .500 154-161 * P
1982 2-7 .222 87-250
1981 5-6 .455 132-201 P
1980 5-5 .500 116-111 * P
1979 1-8 .111 72-188
1978 11-1 .917 265-98 * P
1977 6-5 .545 225-123 * P
1976 10-1 .909 303-62 * P
1975 10-2 .833 365-70 * P
1974 11-1 .917 437-41 * P
1973 9-2-1 .792 235-72 * P
1972 9-2 .818 196-48 * P
1971 3-5-2 .400 65-82 P
1970 5-5 .500 178-85 *
285-222-3 .562 29 of 48

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Kamas South Summit 59 27-30-2 .475 *
Park City 43 26-16-1 .616
Morgan 30 8-22 .267
Grantsville 29 12-17 .414
Dugway 27 24-3 .889
Gunnison Valley 27 21-6 .778 *
Nephi Juab 23 8-15 .348
Beaver 22 6-16 .273
Duchesne 22 14-8 .636
Manti 22 9-13 .409
Fillmore Millard 18 6-12 .333 *
Monroe South Sevier 17 13-4 .765
Randolph Rich 16 10-6 .625
Heber City Wasatch 15 5-10 .333
Altamont 14 14-0 1.000
Moab Grand 13 9-4 .692
Kanab 10 6-4 .600
Salina North Sevier 10 8-2 .800
Spanish Fork American Leadership 9 9-0 1.000 *
Blanding San Juan 8 1-7 .125
Parowan 7 7-0 1.000
Richfield 7 5-2 .714
Roosevelt Union 7 2-5 .286
Layton Christian 6 4-2 .667
Monticello 5 3-2 .600
Sunnyside East Carbon 5 5-0 1.000
Bluffdale Summit 4 2-2 .500
Draper Juan Diego 4 1-3 .250
Enterprise 4 2-2 .500
Randolph South Rich 4 4-0 1.000
Ogden 3 3-0 1.000
Castle Dale Emery 2 1-1 .500
Diamondville (WY) Kemmerer 2 2-0 1.000
Lehi 2 0-2 .000
Montezuma Creek Whitehorse 2 2-0 1.000
Montpelier (ID) Bear Lake 2 1-1 .500
Mountain View (WY) 2 2-0 1.000
Salt Lake City Judge Memorial 2 0-2 .000
Brigham City Intermountain Christian 1 1-0 1.000
Green River (WY) 1 0-1 .000
Magna Cyprus 1 0-1 .000
Milford 1 1-0 1.000
Mount Pleasant North Sanpete 1 1-0 1.000
Soda Springs (ID) 1 0-1 .000
TOTALS 285-222-3 .562
2017   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 18 Layton Christian L 0-14
Aug 25 Duchesne L 12-27
Sep 01 Enterprise W 14-7
Sep 08 Monroe South Sevier 0-0
Sep 15 Gunnison Valley 0-0 2A-Reg-N
Sep 22 Delta 0-0 2A-Reg-N
Sep 29 Fillmore Millard 0-0 2A-Reg-N
Oct 06 Spanish Fork American Leadership 0-0 2A-Reg-N
Oct 13 Kamas South Summit 0-0 2A-Reg-N
Oct 20 ????? 0-0
 
2016   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 19 Layton Christian L 14-21
Aug 26 Duchesne L 12-26
Sep 02 Enterprise L 19-26
Sep 09 Beaver L 20-55
Sep 16 Gunnison Valley W 35-6 2A-Reg-N
Sep 23 Bluffdale Summit L 27-34 2A-Reg-N
Sep 30 Fillmore Millard W 39-9 2A-Reg-N
Oct 07 Spanish Fork American Leadership W 41-27 2A-Reg-N
Oct 14 Kamas South Summit L 13-41 2A-Reg-N
Oct 21 Salina North Sevier W 47-12
Oct 28 Beaver L 0-41 2A Quarter
 
2015   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 21 Layton Christian W 45-0
Aug 28 Duchesne W 15-14
Sep 04 Enterprise L 12-13
Sep 11 Beaver L 17-21
Sep 18 Gunnison Valley W 34-7 2A-Reg-N
Sep 25 Bluffdale Summit W 28-13 2A-Reg-N
Oct 02 Fillmore Millard W 39-13 2A-Reg-N
Oct 09 Spanish Fork American Leadership W 42-13 2A-Reg-N
Oct 16 Kamas South Summit L 7-17 2A-Reg-N
Oct 23 open
Oct 30 Moab Grand W 19-14 2A Quarter
Nov 06 Beaver L 6-14 2A Semi
 
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 22 Altamont W 40-0
Aug 29 Duchesne W 14-12
Sep 05 Gunnison Valley W 38-8 2A-Reg-N
Sep 12 Bluffdale Summit L 13-20 2A-Reg-N
Sep 19 Fillmore Millard W 28-14 2A-Reg-N
Sep 26 Monroe South Sevier W 47-14
Oct 03 Spanish Fork American Leadership W 55-12 2A-Reg-N
Oct 10 Kamas South Summit L 12-31 2A-Reg-N
Oct 17 Layton Christian W 41-0 2A-Reg-N
Oct 24 Parowan W 46-7
Oct 31 Monroe South Sevier L 6-14 2A Quarter
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 23 Altamont W 41-0
Aug 30 Duchesne L 7-21
Sep 06 Gunnison Valley W 45-29 2A-Reg-N
Sep 13 Bluffdale Summit W 24-14 2A-Reg-N
Sep 20 Fillmore Millard L 0-10 2A-Reg-N
Sep 27 Monroe South Sevier W 21-7
Oct 04 Spanish Fork American Leadership W 34-14 2A-Reg-N
Oct 11 Kamas South Summit W 26-24 2A-Reg-N
Oct 18 Layton Christian W 28-23 2A-Reg-N
Oct 25 open
Nov 01 Gunnison Valley W 32-20 2A Quarter
Nov 08 Moab Grand L 13-34 2A Semi
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 17 Beaver L 6-43
Aug 24 Duchesne L 12-39
Aug 31 Fillmore Millard L 6-20 2A-Reg-N
Sep 07 Spanish Fork American Leadership W 35-20 2A-Reg-N
Sep 14 Manti L 7-46 2A-Reg-N
Sep 21 Salina North Sevier W 38-18 2A-Reg-N
Sep 28 Kamas South Summit L 6-39 2A-Reg-N
Oct 05 Gunnison Valley L 19-20 2A-Reg-N
Oct 12 Castle Dale Emery L 20-36 2A-Reg-N
Oct 19 Richfield L 14-19
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 19 Beaver W 12-0
Aug 26 Duchesne L 6-35
Sep 02 Fillmore Millard L 0-35 2A-Reg-N
Sep 09 Spanish Fork American Leadership W 32-6 2A-Reg-N
Sep 16 Manti L 6-21 2A-Reg-N
Sep 23 Salina North Sevier W 35-6 2A-Reg-N
Sep 30 Kamas South Summit L 0-35 2A-Reg-N
Oct 07 Gunnison Valley W 45-27 2A-Reg-N
Oct 14 Castle Dale Emery W 43-29 2A-Reg-N
Oct 21 Kanab W 42-9
Oct 28 Blanding San Juan L 0-38 2A Quarter
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 20 Beaver L 12-14
Aug 27 Nephi Juab L 6-28
Sep 03 Monroe South Sevier W 36-8
Sep 10 Duchesne L 14-29
Sep 17 Moab Grand W 22-14 2A-Reg-E
Sep 24 Gunnison Valley W 29-14 2A-Reg-E
Oct 01 Blanding San Juan L 0-35 2A-Reg-E
Oct 08 Kamas South Summit L 7-28 2A-Reg-E
Oct 15 Salina North Sevier W 32-14 2A-Reg-E
Oct 22 Monroe South Sevier L 14-20
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 21 Beaver L 20-42
Aug 28 Nephi Juab L 6-37
Sep 04 Monroe South Sevier L 14-36
Sep 11 Duchesne L 7-14
Sep 18 Salina North Sevier L 20-30 2A-Reg-E
Sep 25 Moab Grand L 14-35 2A-Reg-E
Oct 02 Gunnison Valley W 24-8 2A-Reg-E
Oct 09 Blanding San Juan L 0-36 2A-Reg-E
Oct 16 Kamas South Summit L 6-24 2A-Reg-E
Oct 23 Kanab L 7-21
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 22 Ogden W 33-14
Aug 29 Monroe South Sevier W 32-7
Sep 05 Duchesne W 40-14
Sep 12 Beaver W 36-16
Sep 19 Gunnison Valley W 36-14 2A-Reg-N
Sep 26 Manti L 21-29 2A-Reg-N
Oct 03 Kamas South Summit W 41-14 2A-Reg-N
Oct 10 Spanish Fork American Leadership W 40-26 2A-Reg-N
Oct 17 Nephi Juab L 20-27 2A-Reg-N
Oct 24 Moab Grand W 39-13
Oct 31 Monroe South Sevier W 52-29 2A Quarter
Nov 07 Nephi Juab W 35-27 2A Semi
Nov 14 Manti W 31-28 2A Final
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 17 Ogden W 19-7
Aug 24 Monroe South Sevier W 29-7
Aug 31 Duchesne W 41-20
Sep 07 Beaver W 54-15
Sep 14 Manti W 33-14 2A-Reg-N
Sep 21 Kamas South Summit W 21-7 2A-Reg-N
Sep 28 Spanish Fork American Leadership W 41-6 2A-Reg-N
Oct 05 Nephi Juab W 33-26 2A-Reg-N
Oct 12 Gunnison Valley W 38-14 2A-Reg-N
Oct 19 open
Oct 26 Blanding San Juan W 21-14 2A Quarter
Nov 02 Moab Grand W 24-10 2A Semi
Nov 09 Fillmore Millard W 30-6 2A Final
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 18 Ogden W 33-13
Aug 25 Monroe South Sevier W 27-7
Sep 01 Manti W 37-24 2A-Reg-N
Sep 08 Salina North Sevier W 27-0
Sep 15 Kamas South Summit L 7-20 2A-Reg-N
Sep 22 Gunnison Valley W 23-7 2A-Reg-N
Sep 29 Spanish Fork American Leadership W 53-22 2A-Reg-N
Oct 06 Nephi Juab W 18-0 2A-Reg-N
Oct 13 Moab Grand W 28-16 2A-Reg-N
Oct 20 open
Oct 27 Gunnison Valley W 35-0 2A Quarter
Nov 03 Blanding San Juan L 23-27 2A Semi
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 19 open
Aug 26 Richfield L 14-34
Sep 02 Monroe South Sevier W 20-13
Sep 09 Salina North Sevier W 26-6
Sep 16 Manti L 7-34 2A-Reg-N
Sep 23 Gunnison Valley L 0-21 2A-Reg-N
Sep 30 Nephi Juab L 7-34 2A-Reg-N
Oct 07 Moab Grand L 6-35 2A-Reg-N
Oct 14 Kamas South Summit L 6-25 2A-Reg-N
Oct 21 Monroe South Sevier L 17-20
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 20 Park City L 0-41
Aug 27 Richfield W 33-6
Sep 03 Monroe South Sevier W 35-6
Sep 10 Gunnison Valley W 19-0 2A-Reg-N
Sep 17 Manti L 20-36 2A-Reg-N
Sep 24 Nephi Juab L 16-45 2A-Reg-N
Oct 01 Kamas South Summit W 20-17 2A-Reg-N
Oct 08 Layton Christian W 42-7
Oct 15 Moab Grand L 13-27 2A-Reg-N
Oct 22 Draper Juan Diego L 20-33 2A-Reg-N
Oct 26 Kamas South Summit W 6-0 2A Play-In
Oct 29 Fillmore Millard W 19-0 2A Quarter
Nov 05 Nephi Juab L 12-29 2A Semi
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 22 Park City L 0-37
Aug 29 Richfield W 37-21
Sep 05 Gunnison Valley W 20-10 2A-Reg-N
Sep 12 Manti L 13-26 2A-Reg-N
Sep 19 Nephi Juab W 27-7 2A-Reg-N
Sep 26 Kamas South Summit L 0-26 2A-Reg-N
Oct 03 Salina North Sevier W 32-19
Oct 10 Moab Grand W 14-13 2A-Reg-N
Oct 17 Monroe South Sevier W 29-7
Oct 24 Draper Juan Diego L 14-41 2A-Reg-N
Oct 31 Fillmore Millard L 0-41 2A Quarter
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 23 Park City W 34-21
Aug 30 Richfield W 28-19
Sep 06 Gunnison Valley L 14-19 2A-Reg-N
Sep 13 Kamas South Summit W 40-15 2A-Reg-N
Sep 20 Manti L 20-26 2A-Reg-N
Sep 27 Draper Juan Diego L 7-28 2A-Reg-N
Oct 04 Fillmore Millard L 25-28
Oct 11 Nephi Juab W 21-19 2A-Reg-N
Oct 18 Monroe South Sevier W 29-19
Oct 25 Moab Grand W 13-12 2A-Reg-N
Nov 01 Fillmore Millard L 13-40 2A Quarter
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 17 Park City W 35-26
Aug 24 Richfield W 34-24
Aug 31 Gunnison Valley W 38-14 2A-Reg-N
Sep 07 Kamas South Summit W 27-0 2A-Reg-N
Sep 14 Manti L 3-19 2A-Reg-N
Sep 21 Draper Juan Diego W 33-16 2A-Reg-N
Sep 28 Randolph Rich W 16-13
Oct 05 Fillmore Millard L 0-20
Oct 12 Nephi Juab W 12-7 2A-Reg-N
Oct 19 Moab Grand W 32-28 2A-Reg-N
Oct 26 Beaver W 14-12 2A Quarter
Nov 02 Fillmore Millard L 7-19 2A Semi
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 18 Park City L 20-30
Aug 25 Altamont W 35-18
Sep 01 Duchesne W 20-0
Sep 08 Diamondville (WY) Kemmerer W 38-6
Sep 15 Grantsville L 0-6
Sep 22 Gunnison Valley W 26-20
Sep 29 Kamas South Summit L 6-24
Oct 06 Randolph Rich L 12-22
Oct 13 Nephi Juab L 26-32
Oct 20 Manti W 29-14
Oct 27 Enterprise W 12-10 2A First
Nov 03 Blanding San Juan L 24-42 2A Quarter
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Park City L 6-27
Sep 03 Morgan L 20-35
Sep 10 Diamondville (WY) Kemmerer W 21-6
Sep 17 Gunnison Valley L 7-21
Sep 24 Kamas South Summit L 7-44
Oct 01 Nephi Juab L 13-20
Oct 08 Randolph Rich L 14-28
Oct 15 Manti L 13-51
Oct 22 Grantsville L 6-40
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Park City L 7-20
Sep 04 Morgan L 6-22
Sep 11 Montpelier (ID) Bear Lake L 9-37
Sep 18 Kamas South Summit L 8-12
Sep 25 Nephi Juab L 20-21
Oct 02 Manti L 17-27
Oct 09 Randolph Rich W 24-21
Oct 16 Grantsville L 15-28
Oct 23 Gunnison Valley W 35-10
Oct 30 Fillmore Millard L 13-48 2A First
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Park City W 30-20
Sep 05 Morgan L 6-30
Sep 12 Montpelier (ID) Bear Lake W 20-13
Sep 19 Nephi Juab L 0-41 2A-Reg-12
Sep 26 Manti L 6-28 2A-Reg-12
Oct 03 Grantsville L 13-30 2A-Reg-12
Oct 10 Randolph Rich L 13-20
Oct 17 Gunnison Valley W 43-13 2A-Reg-12
Oct 24 Kamas South Summit W 7-0 2A-Reg-12
Oct 31 Randolph Rich W 19-0 2A First
Nov 07 Kamas South Summit W 24-14 2A Quarter
Nov 14 Nephi Juab L 13-14 2A Semi
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Park City L 12-24
Sep 06 Morgan L 6-34 2A-Reg-12
Sep 13 Grantsville L 0-35 2A-Reg-12
Sep 20 Kamas South Summit W 20-7 2A-Reg-12
Sep 27 Randolph Rich L 18-28
Oct 04 Nephi Juab L 14-20 2A-Reg-12
Oct 11 Manti W 37-0 2A-Reg-12
Oct 18 Fillmore Millard L 6-23 2A-Reg-12
Oct 25 Gunnison Valley W 34-20 2A-Reg-12
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Park City W 16-12
Sep 01 Fillmore Millard L 14-16 2A-Reg-12
Sep 08 Manti W 12-9 2A-Reg-12
Sep 15 Grantsville L 20-23 2A-Reg-12
Sep 22 Kamas South Summit W 30-0 2A-Reg-12
Sep 29 Nephi Juab L 8-27 2A-Reg-12
Oct 06 Randolph Rich L 14-21
Oct 13 Gunnison Valley L 22-47 2A-Reg-12
Oct 20 Morgan L 0-28 2A-Reg-12
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Park City W 26-6
Sep 02 Morgan W 27-20 2A-Reg-12
Sep 09 Kamas South Summit L 8-13 2A-Reg-12
Sep 16 Grantsville L 20-30 2A-Reg-12
Sep 23 Manti L 6-20 2A-Reg-12
Sep 30 Nephi Juab L 12-14 2A-Reg-12
Oct 07 Altamont W 20-9
Oct 14 Gunnison Valley L 14-20 2A-Reg-12
Oct 21 Fillmore Millard L 7-18 2A-Reg-12
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Park City W 7-0
Sep 03 Manti W 29-6 2A-Reg-12
Sep 10 Grantsville W 14-13 2A-Reg-12
Sep 17 Nephi Juab W 20-0 2A-Reg-12
Sep 24 Kamas South Summit W 35-13 2A-Reg-12
Oct 01 Beaver L 0-7
Oct 08 Gunnison Valley W 8-6 2A-Reg-12
Oct 15 Fillmore Millard W 32-21 2A-Reg-12
Oct 22 Morgan L 12-38 2A-Reg-12
Nov 05 Kanab W 20-14 2A Quarter
Nov 12 Blanding San Juan L 15-38 2A Semi
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Grantsville L 6-31 2A-Reg-9
Sep 04 Gunnison Valley W 45-8 2A-Reg-9
Sep 11 Park City L 18-20 2A-Reg-9
Sep 18 Mount Pleasant North Sanpete W 22-6 2A-Reg-9
Sep 25 Morgan L 12-40 2A-Reg-9
Oct 02 Nephi Juab W 26-20 2A-Reg-9
Oct 09 Manti W 12-0 2A-Reg-9
Oct 16 Kamas South Summit W 22-12 2A-Reg-9
Oct 23 Moab Grand W 38-6 2A-Reg-9
Oct 27 Richfield W 38-0 2A Play-In
Oct 30 Blanding San Juan L 30-35 2A Quarter
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Kamas South Summit W 34-6
Sep 06 Duchesne W 32-0
Sep 13 Randolph Rich W 21-7 1A-Reg-12
Sep 20 Parowan W 38-6
Sep 27 Altamont W 40-0
Oct 04 Dugway W 54-9 1A-Reg-12
Oct 11 Parowan W 46-0
Oct 18 Dugway W 45-0 1A-Reg-12
Oct 25 Randolph Rich L 27-35 1A-Reg-12
Nov 01 Altamont W 52-6 1A Quarterfinal
Nov 15 Duchesne W 40-12 1A Semi
Nov 22 Randolph Rich W 14-6 1A Final
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Morgan L 6-13
Aug 31 Kamas South Summit L 7-37
Sep 07 Parowan W 44-15
Sep 14 Altamont W 41-0
Sep 21 Park City L 7-21
Sep 28 Duchesne W 27-8
Oct 05 Dugway W 63-0 1A-Reg-12
Oct 12 Manti L 10-13
Oct 19 Randolph Rich W 23-16 1A-Reg-12
Oct 26 Sunnyside East Carbon W 48-0 1A Quarterfinal
Nov 02 Duchesne W 34-0 1A Semi
Nov 09 Monticello W 26-6 1A Final
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Morgan L 8-14
Sep 01 Parowan W 34-6
Sep 08 Altamont W 60-10
Sep 15 Park City W 14-7
Sep 22 Duchesne W 24-0
Sep 29 Dugway W 50-20 1A-Reg-12
Oct 06 Manti W 36-14
Oct 13 Kamas South Summit W 14-0
Oct 20 Randolph Rich W 48-0 1A-Reg-12
Oct 27 Montezuma Creek Whitehorse W 53-18 1A Quarterfinal
Nov 03 Monticello W 30-0 1A Semi
Nov 10 Parowan W 28-26 1A Final
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Morgan L 0-3
Sep 02 Park City L 7-28
Sep 09 Duchesne W 28-6
Sep 16 Altamont W 36-0
Sep 23 Dugway W 49-0
Sep 30 Kamas South Summit L 7-35
Oct 07 Beaver L 7-28
Oct 14 Grantsville L 12-14
Oct 21 Randolph Rich W 25-22
Oct 28 Sunnyside East Carbon W 36-0 1A First Round
Nov 04 Beaver L 13-49 1A Quarterfinal
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Morgan W 6-2
Sep 04 Park City L 16-35
Sep 11 Mountain View (WY) W 27-8
Sep 18 Altamont W 33-14
Sep 25 Dugway W 20-13
Oct 02 Kamas South Summit L 13-18
Oct 09 Grantsville L 7-28
Oct 16 open
Oct 23 Randolph Rich W 41-18
Oct 30 Milford W 28-0 1A First Round
Nov 06 Monticello L 16-19 1A Quarterfinal
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Mountain View (WY) W 36-22
Sep 05 Heber City Wasatch L 20-21
Sep 12 Morgan L 8-17
Sep 19 Lehi L 6-24
Sep 26 Grantsville L 14-24
Oct 03 Roosevelt Union L 18-27
Oct 10 Park City L 16-21
Oct 17 Kamas South Summit L 7-9
Oct 24 open
Oct 31 Sunnyside East Carbon W 42-12 1A First Round
Nov 07 Kanab L 0-3 1A Quarterfinal
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Nephi Juab L 6-20
Sep 06 Morgan L 6-12
Sep 13 Lehi L 14-19
Sep 20 Grantsville L 8-20
Sep 27 Roosevelt Union L 6-26
Oct 04 Park City W 28-21
Oct 11 Kamas South Summit L 6-27
Oct 18 Heber City Wasatch W 12-7
Oct 25 open
Nov 01 Randolph Rich W 40-0 1A First Round
Nov 08 Salina North Sevier L 6-39 1A Quarterfinal
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Grantsville L 6-27
Sep 07 Heber City Wasatch L 6-20
Sep 14 Morgan L 6-13
Sep 21 Park City W 22-12
Sep 28 Kamas South Summit L 6-12
Oct 05 Randolph South Rich W 30-6
Oct 12 Duchesne L 7-8
Oct 19 Dugway W 13-12
Oct 26 Altamont W 41-21
Nov 02 Monticello W 41-14 1A Quarterfinal
Nov 09 Kanab L 13-18 1A Semi
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Grantsville L 16-24
Sep 02 Heber City Wasatch L 14-19
Sep 09 Morgan L 0-21
Sep 16 Kamas South Summit L 0-8
Sep 23 Randolph South Rich W 12-6
Sep 30 Dugway W 22-0
Oct 07 Duchesne W 35-16
Oct 14 Altamont W 42-14
Oct 21 Park City W 13-6
Oct 28 Beaver L 0-47 1A Quarterfinal
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Grantsville L 12-31
Sep 03 Heber City Wasatch L 6-35
Sep 10 Morgan L 0-21
Sep 17 Randolph South Rich W 27-6
Sep 24 Dugway W 28-18
Oct 01 Soda Springs (ID) L 0-35
Oct 08 Roosevelt Union L 8-28
Oct 15 Park City L 0-34
Oct 22 Kamas South Summit L 6-42
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Grantsville W 8-0
Sep 04 Heber City Wasatch L 12-27
Sep 11 Morgan L 6-28
Sep 18 Dugway W 24-21
Sep 25 Sunnyside East Carbon W 14-0
Oct 02 Park City L 0-27
Oct 09 Roosevelt Union L 0-25
Oct 16 Kamas South Summit L 0-25
Oct 23 Randolph South Rich W 28-0
Oct 27 Montezuma Creek Whitehorse W 40-0 1A Play-In
Oct 30 Park City L 0-48 1A Quarterfinal
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Grantsville W 12-3
Sep 05 Heber City Wasatch W 16-6
Sep 12 Morgan L 14-18
Sep 19 Duchesne W 16-0
Sep 26 Park City L 8-13
Oct 03 Kamas South Summit L 0-25
Oct 10 Salt Lake City Judge Memorial L 0-21
Oct 17 Dugway W 6-0
Oct 24 Altamont W 44-8
Oct 31 Beaver L 0-17 1A Quarterfinal
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Grantsville L 6-7
Sep 07 Heber City Wasatch L 14-27
Sep 14 Morgan L 0-28
Sep 21 Park City W 12-7
Sep 28 Dugway L 6-30
Oct 05 Kamas South Summit L 0-24
Oct 12 Park City L 22-34
Oct 19 Dugway L 12-21
Oct 26 Kamas South Summit L 0-10
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Grantsville W 22-7
Sep 08 Heber City Wasatch W 38-32
Sep 15 Morgan W 16-0
Sep 22 Park City W 20-12
Sep 29 Kamas South Summit W 18-14
Oct 06 Park City W 8-0
Oct 13 Dugway W 36-0
Oct 20 Kamas South Summit W 8-6
Oct 27 Park City W 19-0
Nov 03 Sunnyside East Carbon W 59-0 1A Quarterfinal
Nov 10 Kanab W 21-13 1A Semi
Nov 17 Kamas South Summit L 0-14 1A Final
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Grantsville L 10-13
Sep 09 Heber City Wasatch L 25-26
Sep 16 Morgan L 8-12
Sep 23 Kamas South Summit W 18-14
Sep 30 Park City W 36-8
Oct 07 Dugway W 34-7
Oct 14 Kamas South Summit L 6-9
Oct 21 Park City W 38-15
Oct 28 Dugway W 43-6
Nov 04 Kanab W 7-0 1A Quarterfinal
Nov 11 Beaver L 0-13 1A Semi
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Morgan W 15-0
Sep 03 Heber City Wasatch W 21-6
Sep 10 Grantsville W 21-15
Sep 17 Park City W 56-0
Sep 24 Dugway W 46-0
Oct 01 Kamas South Summit W 23-0
Oct 08 Park City W 38-0
Oct 15 Dugway W 35-12
Oct 22 Kamas South Summit W 25-0
Oct 29 Salina North Sevier W 15-8 1A Quarterfinal
Nov 05 Beaver L 8-21 1A Semi
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Morgan W 14-0
Sep 05 Brigham City Intermountain Christian W 47-0
Sep 12 Duchesne W 64-0
Sep 19 Grantsville W 24-0
Oct 03 Roosevelt Union W 38-0
Oct 03 Heber City Wasatch L 6-14
Oct 10 Kamas South Summit W 22-6
Oct 17 Dugway W 39-6
Oct 24 Park City W 48-0
Oct 31 Parowan W 30-6 1A Quarterfinal
Nov 07 Kanab W 27-26 1A Semi
Nov 14 Beaver L 6-12 1A Final
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Grantsville W 22-0
Sep 06 Morgan W 14-6
Sep 13 Dugway W 56-0
Sep 20 Park City W 65-0
Sep 27 Kamas South Summit W 20-0
Oct 04 Dugway W 42-0
Oct 11 Altamont W 54-0
Oct 18 Park City W 52-0
Oct 25 Kamas South Summit W 27-0
Nov 01 Beaver W 36-21 1A Quarterfinal
Nov 08 Monroe South Sevier W 49-0 1A Semi
Nov 15 Kanab L 0-14 1A Final
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Grantsville W 30-14
Aug 31 Heber City Wasatch W 20-0
Sep 07 Morgan W 20-2
Sep 14 Magna Cyprus L 8-19
Sep 21 Kamas South Summit W 27-0
Sep 28 Dugway W 32-6
Oct 05 Park City W 16-0
Oct 12 Kamas South Summit T 0-0
Oct 19 Dugway W 36-8
Oct 26 Park City W 34-0
Nov 02 Kanab W 12-6 1A Quarterfinal
Nov 09 Beaver L 0-17 1A Semi
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Grantsville W 28-14
Sep 08 Morgan L 0-20
Sep 15 Salt Lake City Judge Memorial L 8-14
Sep 22 Park City W 20-0
Sep 29 Kamas South Summit W 12-0
Oct 06 Dugway W 38-0
Oct 13 Park City W 8-0
Oct 20 Kamas South Summit W 6-0
Oct 27 Dugway W 46-0
Nov 10 Monroe South Sevier W 14-0 1A Semi
Nov 17 Beaver W 16-0 1A Final
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Grantsville W 8-6
Sep 10 Morgan L 7-20
Sep 17 Green River (WY) L 0-2 F
Sep 24 Dugway L 6-12
Oct 01 Park City T 0-0
Oct 08 Kamas South Summit L 0-12
Oct 15 Dugway W 14-12
Oct 22 Park City W 22-0
Oct 29 Kamas South Summit T 0-0
Nov 05 Monticello L 8-18 1A Quarterfinal
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Roosevelt Union L 6-15
Sep 04 Morgan L 9-12
Sep 11 Kamas South Summit L 6-18
Sep 18 Grantsville W 22-12
Sep 25 Heber City Wasatch L 14-16
Oct 02 Roosevelt Union W 31-0
Oct 09 Morgan W 29-6
Oct 16 Kamas South Summit W 14-0
Oct 23 Grantsville W 47-0
Oct 30 Heber City Wasatch L 0-6